FAQ

 

Ako bude ubytovaná moja mačka ?

Mačky sú buď navoľno, ak sa poznajú alebo v klietkach keď sa tak dohodneme, ak potrebujú súkromie na spánok, oddych. Môžu byť striedavo vypúšťané do miestnosti. Prípadne po dohode poskytnem Vašej micke, alebo mickám, celú samostatnú miestnosť. Kapacity sú zatiaľ obmedzené, tak neváhajte si miesto rezervovať. V jednej miestnosti je len 1 alebo 2 mačky.

Čo mám s mačkou priniesť ?

Odporúčame priniesť s mačkou jej obľúbený pelech, hračku. Ak si myslíte že jej pobyt uľahčia aj vlastné misky, prineste jej ich. Mačkám poskytujeme kvalitnú stravu – granule, konzervy, kuracie mäsko. Ak sa ale obávate že by zmena jedálnička mala vplyv na jej pohodu alebo trávenie, uvítame keď príde s krmivom ktoré bude papať len ona, vopred môžeme túto možnosť skonzultovať.

Je nutné aby mala mačka aktuálne očkovania?

Je to nevyhnutné. Nemôžeme si dovoliť ohroziť mačky navzájom a preto očkovanie je zodpovedné rozhodnutie v prospech Vašej mačky aj cudzej. Pofoťte jej veterinárny preukaz a spolu posúdime či je to v poriadku. Preukaz doneste aj do Ubytka s mačkou.

Bude moja mačka v kontakte s inou mačkou ?

Môže a nemusí. Je to vecou našej dohody a jej povahy.

Ak potrebujem ubytovať dve /či viac/ svoje mačky – môžu byť ubytované spolu bez iných mačiek ?

Ano, je to vecou našej dohody. Vaša mačka, mačky nemusia byť v kontakte s inou mačkou. Priamo alebo ani vizuálne.

Je potrebné aby bola mačka kastrovaná ?

Od istého veku určite áno. Nekastrovaný dospelý kocúr a mačka môžu mať hlasné prejavy, prípadne značkovať, nepriateľsky alebo dominantne sa chovať, byť v napätí… Tento stav nie je prospešný ani pre Vašu mačku ani pre jej kontakt s cudzím človekom…

Viete prísť aj k nám domov opatriť naše zvieratká ?

Áno, pokiaľ bývate v dosažiteľnej vzdialenosti od Ilavy, máte doma viac zvieratiek alebo ich nechcete premiestňovať. V tom prípade však musíme zohľadniť aj náklady na pohonné hmoty. Sami si určiíte či stačí návšteva raz denne alebo dvakrát denne. Micky skontrolujeme, ak budú mať záujem, pohráme sa s nimi, vyčistíme záchodík, dosypeme krmivo, podstieľku. Pokiaľ máte aj iné zvieratká, opatríme ich podľa Vašich pokynov.

Môžete pomôcť aj s nejakými domácimi prácami počas našej neprítomnosti u nás doma ?

Ak by bolo treba poliať pár kvetov, nie je problém. Ostatné dohodou.

Viete pomôcť aj s prepravou mačky k Vám a späť k nám domov ?

Je to možné, po dohode.

Môže sa náš domáci miláčik stratiť z Ubytka ?

To je snáď možné len počas prírodnej katastrofy. Za vchodom do domu je tzv. zádverie a následne ďalšie dvere. Nikdy nie sú otvorené oboje naraz. A nezabúdajme ešte na dvere miestnosti kde bude mačka ubytovaná 🙂 Okno je zabezpečené pevnou sieťou, ktorú micky nemôžu poškodiť. V teplom počasí môže micka bezpečne sedieť na parapete otvoreného okna a sledovať vtáčiky, slniť sa, čuchať pachy z prírody…

Čo keď moja mačka ochorie počas pobytu ?

Určite Vás budeme kontaktovať dohodnutým spôsobom, následne vášho veterinárneho lekára podľa možnosti alebo ak to nebude možné, tak veterinára, ktorému dôverujeme. Veríme však, že toto nebude nutné.

Budem vedieť ako sa moja mačka u vás má ?

Samozrejme – podľa našej dohody si vopred stanovíme vzájomné technické možnosti kontaktu – sms, messenger, whatsup, instagram, mail, prípadne aj telefonát. Pošlem fotky, video…

Prijmete do Ubytka aj psa ?

Zatiaľ žiaľ nie, ani menšieho nakoľko máme svojho psa a ich striedavé venčenie… by bolo komplikované. Nemali by sme ani čas sa mu dostatočne venovať.